Inteligentní investor

Investice, peníze, podnikání vše na jednom místě.


Zapsal krystof | 11/01/2011 | 2 Komentářů

Strategii dlouhodobého investování se často říká „buy and hold“ (nakup a drž), poslední dobou se však v neustále se měnících trzích přejmenovala spíše na „buy and pray“ (nakup a modli se). Tomáš, Financnik.cz

V poslední době na mne neustále vyskakuje reklama na investování do akcií, kurzy Forexu, komoditní brokeři „nakoupíš kukuřici, za dva týdny prodáš a zhodnotíš peníze o xyz% „ a plno dalšího reklamního balastu…

Kolik z těch rádoby investorů peníze doopravdy zhodnotí? Funguje zde Paretovo pravidlo a 20% lidí zhodnocuje peníze? Kolik lidí znáte, co investují na burze a kolik z nich tam vydělalo „balík“?

Pár jedinců, co na burzovním pitu vydělává, se určitě najde, ale mnohem častěji vydělávají brokeři a různí prodejci služeb okolo (správci fondů, apod.). Chcete doopravdy sponzorovat jejich vily s bazény a naleštěné mercedesy?

Pokud si nějaké ty akcie koupíte, jaký máte podíl v této společnosti? Promile či ještě hůře jednu googltinu? Jaký vliv máte na to, dělat ve společnosti jako jeden z milionu podílníků rozhodnutí, na kterých závisí zhodnocení Vašich peněz? Ano žádné, tak proč tedy kupujete akcie a investujete peníze do něčeho, co nemůžete ovlivnit? Chcete investovat do černé skříňky a doufat, že Vám nějaké peníze vyplivne?

Není zajímavější investovat peníze od něčeho, nad čím máte kontrolu a můžete výsledky ovlivnit nebo raději necháte rozhodování o Vaší investici na jiných?

Jsou to Vaše peníze a investujte je tak, ať bojují za Vás, ne proti Vám.