Inteligentní investor

Investice, peníze, podnikání vše na jednom místě.


Zapsal krystof | 24/11/2010 | 0 Komentářů

Nikdo Vám nemůže dát svobodu. Nikdo Vám nemůže dát rovnost nebo spravedlnost nebo cokoliv jiného. Pokud jste muž, vezmete si to. Malcolm X


Je půlnoc a čtu si statusy mých přátel na Facebooku, jak byl kdo dlouho v práci: 12, 14, rekord 17 hodin!  Co je na tom skvělého? Co je to za um umět hrát výborně hru – Jak se udřít v práci k smrti?

Proč to všechno? Stojí nám opravdu těch pár tisícovek k platu navíc k tomu, abychom trávili veškerý volný čas v práci? Co z toho, že bereme super peníze, když nemáme čas na rodinu, kamarády, koníčky, relaxaci a v závěru ani na to, si ty peníze užít?

Někdo může namítnout: „Mám rád svou práci. Můj job je mým koníčkem a proto tam trávím tolik času“, ale je tomu opravdu tak?  Není to spíše lhaní si do vlastní kapsy? Stáváte každé ráno s úsměvem na tváři, s tím že Vás čeká další skvělý pracovní den?

Často slýchávám: „Čím více peněz vydělávám, tím více si mohu dovolit“, ale je tomu opravdu tak? Jsem tím bohatší, čím více utrácím?

Je opravdu bohatství přímo úměrné k penězům, které se Vám každý měsíc připíšou na účet či počtu odpracovaných hodin?

Nebo jinak.

Kdo je více bohatý? Ten kdo pracuje 60 hodin týdně a o víkendu je rád, že si může odpočinout ve své vile či ten kdo pracuje poloviční dobu a ve volném čase jede na prodloužený víkend do hor?