Inteligentní investor

Investice, peníze, podnikání vše na jednom místě.


Zapsal krystof | 7/02/2011 | 3 Komentářů

Kolik je lidí, tolik je motivací podnikat a dnes napíšu pár řádků o tom, proč chci podnikat já.

Od mala neuznávám „umělé“ autority, ty, kteří po Vás vyžadují respekt pouze z důvodu jejich postavení v hierarchii (učitelé, nadřízení, apod.) a ne z důvodu, že by tito lidé byli v něčem více odborníci či uměli více.

Dalším důvodem je to, že si nenechám od nikoho nic diktovat. Mám svou hlavu, své názory, rád si poslechnu odlišné názory, ale rozhodnutí a zodpovědnost dělám za sebe a ne za někoho jiného čí nenechám někoho jiného rozhodovat za mne- “o mě beze mě”.

Což se pojí s třetím důvodem a to je svoboda. Žádné od osmi do půl páté a občas nějaký ten přesčas. Ne takhle ne, čas si organizuji sám, pokud chci jít ráno plavat, půjdu prostě plavat a začnu později, pokud chci pracovat večer, budu prostě pracovat večer. Já jsem pánem svého času a nikdo jiný.

Čtvrtým důvodem jsou peníze, tím mám na mysli hlavně zodpovědnost za sebe sama. Nechci, aby někdo jiný rozhodoval o mém finančním úspěchu či neúspěchu, než já sám. Žádný stálý plat či pár procent ze zisku, prostě plná palba. Buď obchod dopadne a já si beru celý bank nebo se obchod nepovede a nemám nic.

A pátým a posledním důvodem je, že nás ovlivňují lidé, kteří jsou kolem nás a trávíme s nimi čas a v zaměstnání si člověk moc nemůže své vybírat, s kým čas trávit bude a s kým ne.

Je to pořád málo důvodu k tomu, začít podnikat?
Jaké je Vaše motivace k podnikání?