Inteligentní investor

Investice, peníze, podnikání vše na jednom místě.


Zapsal krystof | 11/01/2011 | 0 Komentářů

Určitě jste tuto situaci řešili či ji teprve budete řešit. Potřebujete mít kde bydlet a rozhodujete se, zda li platit předražený nájem či si vzít hypotéku a uvázat se bance na pár desítek let. Má li člověk slušný stalý příjem, většinou se rozhodne raději investovat peníze do svého bydlení (splácí hypotéku), než dávat každý měsíc obdobnou částku majiteli nemovitosti.

Ještě než zadáte do googlu slova jako financování hypotéky nebo detailněji hypoteční úvěr, úroková sazba či výpočet hypotéky, je třeba se zamyslet nad více věcmi, než že je to super investice, což je většinou přesně naopak.
Investování do bydlení investice není, splácíte hypotéku a peníze co do bydlení sypete, se Vám nijak nevrací, nezhodnocují. Pokud si někdo myslí, že investice do bydlení je výhodná investice, protože ceny nemovitostí pořád rostou, je naivka, co zapomíná na současnou hypoteční krizi.

Na co se tedy při rozhodování zaměřit?

  • kolik ušetříme či zaplatíme navíc oproti pronájmu. Zde nesmíme opomenout pravidelné měsíční poplatky jako je voda, plyn, apod., také náklady na vybavení bytu.
  • budete-li nemovitost financovat pouze z vašich peněz či si peníze pujčíte a budete splácet hypoteční úvěr
  • plánujete-li splácet hypotéku, jaká bude úroková sazba a kolik přeplatíte